29 Eylül 2013 Pazar

Bakırköy Botanik Parkındayız....

Cumartesi günü havanında çok güzel oluşunu fırsat bilerek nezamandır aklımızda olan bakırköy'de ki botanik parka gittik. Yeşillikler içinde , özellikle de çocuklar için çok iyi bir oyun alanı olmuş. Her yaşa hitabediyor. Çocuklar için eğlenceli , yetişkinler için dinlendirici biyer. Göl kenarı manzaralar fotoğraf çekmek için harika. Şimdilik gayet temiz , umarım bu şekilde devam eder. Çocukların organize şekilde oynadığı çamurlu park için yedek bir kıyafet getirilmesi tavsiye edilir:)

 

16 Eylül 2013 Pazartesi

Bizde okullu olduk ...
Devlet okulu mu olsun, kolej mi olsun , orası mı olsun burası mı olsun derken artılarını eksilerini topladık , çıkardık...Ve nihayet bir karar verdik...Ve irem geçen hafta ortasında yarım gün şeklinde başladı Fatih kolejinde okuluna.


 
Bugün de 4' e kadar okuldaydı...3,5 yaşından beri alışık olduğundan okul ortamlarına rahattı hep.. Kısa sürede bir sürü arkadaş edindi..
Hayırlı olur inş herşey...
Heyecanlıyız , mutluyuz , büyüdüğünü , öğrendiğini görmek duygulandırıyor bizi...
Yıllar ne çabuk geçiyor , inanamıyorum bazen ilk gözağrımın , hala bebeğim diye seslendiğim prensesimizin okula başladığına..
Kalbi imanla dolu , ömrü başarılarla dolu olsun hep inş.. Allah'ım hiç utandırmasın....10 Eylül 2013 Salı

Sarostaydık....


Bu sene yıllık iznimizin çoğunu umrede kullanınca elimizde kalan 4-5 günde uzaklara kaçamadık fazla..Saros'a gittik bizde... Çoluk çocuk bol bol girdik ve doyduk denize...

Fazla gezilecek yeri olmaması dışında fena bir yer değil.
Denizi genelde taşlı ..son gün gittiğimiz uzun kum sahili güzeldi , kumluydu , tavsiye ederim...


Gökçetepe sahili var mesela tertemiz berrak bir su ama bolca deniz kestanesi var..İbrice limanı var birde..Daha çok dalış için ,çocuklarla denize girmeye uygun biyer değil..


Sevmiyorum  ben taşlı denizi yahu::)) Ayağım illa yumuşacık kuma değecek. İskelede olsa yok arkadaş kum olacak illa...


Genelde otel tercih etsek te bu sefer kaldığımız yazlık apart ev şeklinde idi.


Bir site içinde 12 tane..Tertemiz , lüx ,her yer yemyeşil ve bakımlı..Sazlıdere mevkiinde.. Kalmak isteyenler için burayı da tavsiye ederim..