25 Mart 2008 Salı

Naz İrem Haftasonu bol bol gezdi.


Büyük halasını ziyaret etti,bol bol yürüme denemeleri yaptı ve etrafı keşfetti.


DSCN4853.JPG

DSCN4859


Arabasına kurulup sahilde gezinti yaptı.


DSCN4875 DSCN4881


Mustafa dedesiyle çimlerde yürümenin zevkine vardı


DSCN4888


Ertesi gün tekrar sahil gezisine çıktı


DSCN4915 DSCN4908


Ve günün sonunda bu yorgunluğa dayanamadı.


DSCN4944

21 Mart 2008 Cuma

Vee ilk adımlar (11 aylık)


Zamanın doğumdan sonra ne kadar hızlı geçtiğini tahmin bile edemezsiniz. Bu yüzden mümkün olduğunca minnoşlarla zaman geçirin. Her anın tadını çıkartın. Her fırsatta o cennet kokan gıdılara burnunuzu sokup derin derin içinize çekin.

11 aylık bir anneden tavsiyedir :)Minik kızım birkaçgündür bize çok güzel süprizler yapıyor.Uzun zamandır ayakta hiçbiryere tutunmadan durmayı becerebilen naz hanım şimdilerde adımda atmaya başladı. Enson 10 adıma kadar çıktı.Minicik boyuyla yürümeye çalışırken o kadar tatlı oluyorki ...

12 Mart 2008 Çarşamba

Patatesli Somon BalığıNaz İrem'e haftada bir balık yedirmeye çalışıyorum.Bu hafta omega-3 yağ asitleri açısından zengin olan somon balığını tercih ettim.Ayrıca somon balığının kılçıksız oluşuda işimi oldukça kolaylaştırdı.


Somon balığını ve patatesleri minik minik doğradım.Zeytinyağı,su ve biraz da tuz ilave ettim,
pişirdim.Ve prenseste afiyetle yedi.

5 Mart 2008 Çarşamba

Yoğurtlu Ispanak
10.ayını dolduran minik kızıma artık hazır mamalar yerine besleyici ve bizimde yediğimiz yemeklerden vermeye başladım.Tabi tuzu ve yağı yok denecek kadar az bir şekilde.Bebekli annelere ve anne adaylarına fikir olması açısından Naz İremin yemekleri kategorisi altında prensesime yaptığım yemekleride görebilirsiniz.DSCN4754.JPGBu öğlen bebişim yoğurtlu ıspanak yedi.Yapılışı:Ispanaklarla pirinci haşlıyoruz.Çok çok az tuz ve zeytinyağ ilave ediyoruz.Ve yoğurtla beraber yiyoruz .Oldukça basit.