23 Mayıs 2012 Çarşamba

Bu da bizim bez pastamız..

Haftalar öncesinden yapmaya başladık irem'le bez pastamızı..Pek heyecanlandı ama tek kelime etmedi teyzesine..Çünkü bu bizim küçük sırrımızdı::)) Normalde olur olmadık herşeyi anlatmayı pek sever zatı şahaneleri::)))
Biraz acemice olsa da biz çok sevdik. Ve her bir detayını zevkle yaptık..
En azından çiçekten daha çok işe yaricağı kesin:)
Güle güle kirletsin teyzesinin kuzusu

22 Mayıs 2012 Salı

Hoşgeldin Kuzucuk


Hayatımıza , ailemize bir can daha katıldı.
3.bebişimiz de nihayet doğdu..Çok mutluyum.Çünküü teyze oldum bende.::))
Hoşgeldin bebeğim , hoşgeldin teyzecim , hoşgeldin ailemizin 3. prensesi

10 Mayıs 2012 Perşembe

Karışığım Arkadaş???

Okula başlama yaşı ile ilgili haberleri yakından ve merakla takip ediyordum.
Naz İrem 2007 nisan doğumlu .21 Eylül 2012' de 65 aylık olacak..66 ayını doldurmayanlar için ailelerin insiyatifine bırakmışlar.
İrem 2 senedir özel bir kreşe devam etse de , okul ortamına çok ta yabancı olmasa da kafam çok karışık. 5,5 yaşındaki bir çocuğun sırtına bir çanta takıp hadi okula demek mi mantıklı bilmiyorum. Eğitimin içeriğinden hiç bahsedilmiyor , alt yapı hazır mı, bu yaştaki bir çocuk kendini koruyabilir mi , doğduğundan beri onda oluşturmaya çalıştığımız özgüven duygusunu biranda kaybeder mi?
Göndermek mi doğru olan , göndermeyip 1 sene daha beklemek mi..
Peki 1 sene daha beklenirse bu seferde geç olur mu..
Aklımda o kadar çok soru var ki..
Yardımcı ablaları olmayacak mesela..Tuvalet olayları nasıl olacak , tahta sıralardamı oturacak bu yaştaki çocuklarda ,o kocaman okul bahçesinde onları kim koruyacak ,sınıftaki tahtalara nasıl uzanacaklar , irem resim yapmaktan , bebekleriyle oynamaktan çok hoşlanır , sınıflarda oyuncak olacakmı , ya da her dersten sonra bir oyun dersi..::))) 72 aylıklarda 66 aylıklarla aynı dersimi görecek , el yazısı ile yazması beklenecekmi bu çocuklardan...
Eğitimin içeriği ne olacak???
Bu sorular uzayıp gider sanırım.. Ama bu sorularıma içime sinen , beni rahatlatacak bir cevap bulabilirsem İrem bu yıl 1 'e başlayacak...Tabi bulabilirsem::(((

4 Mayıs 2012 Cuma

5 yaş ve 5 ay


5 yaşını doldurdu irem nisanın sonunda.Yapmicam bu sene doğum günü desem de yaklaşık 25 kişiden oluşan misafirlerimizle yaptık yine küçük bir kutlama..::))
Ve 5 yaşında 4 tekerlekliden 2 büyük tekere geçerek nekadar hızlı büyüdüğünü ıspatladı bize irem hanım..Yakın zamana kadar evimizin bebeği olarak gördüğümüz kızımızın şimdi koca bir abla olması hem sevindiriyor hem hüzünlendiriyor bazen beni. Onlar için bukadar hızlı geçen zaman , bizim için bukadar hızlı geçmese , bize bi torpil geçse keşke::(( Evimizin yeni bebeği , Berra Zeynep'imiz ise etrafa gülücükler saçarak 5.ayını doldurdu.
Aslında ben irem'de olduğu gibi Berra' da da ay ay gelişimini yazmayı düşünüyordum .Ama vakit yetersizliğinden yazamadım malesef.
5.ayın sonunda ayağını ağzına götürüp , ayak parmaklarını emmeye başladı artık berra::)
Destekle de olsa ilk defa bu ay mama sandalyesine oturttuk küçük hanımı.
Oyun halısında oynamaktan zevk aldı..
Beni tanıdı ve yabancılara tepki verdi..
Allah'ım sağlıkla sıhhatle her gelişiminde  yanlarında olmayı nasip etsin inş.
Hayırlı Cumalar..