28 Aralık 2007 Cuma

Emeklemede Ustalaştı.(8.ay)


8. ayında Naz İrem benim yanımdan ayrılmamaya başladı. Bana aşırı düşkün oldu. Onsuz hiç bir şey yapamaz oldum. Sürekli dipdibe yaşamaya başladık. Mutlaka ve mutlaka benim kollarımda olmalıydı. Sanırım bu durum bu aylarda yaşanması normal olan, farklı bir birey olduğunu kavramaya başladığı, bununla beraber birtakım korkuların geliştiği bir dönemdi. Bir an önce atlatabilmeyi diliyordum.

Hızlı emekleme döneminin keşiflerle devam ettiği bu dönem de koltuklara tutunarak ayağa kalkmayı denemeye başladı ve kısa zamanda hallederek adım atmayı öğrendi. Akabinde de yavaş yavaş sıraladı.


28 Aralık 2007 deki aylık kontrolümüzde kilo 7790 gr boy 67 cm çıktı.Bu ay 430 gr almıştı.Bu aylarda normaldi.Ayrıca pnomokok aşısının 2.dozunu ve hepatit aşısını oldu.Bu ay 15 günde bir karaciğer ve haftada bir balık eklenen menümüz şu şekildeydi:

Sabah

1 parça tuzsuz peynir, 1-2 bebe bisküvisi , yumurta sarısı, çekilmiş ceviz veya fındık,pekmez,hero baby kahvaltı saati karışımı ve kıvam vermesi için 60 cc kadarformül mama


Öğleden önce
Çeşitli meyve karışımlarından oluşan meyve suyu veya meyve püresi (elma,armut,muz,mandalina)


Öğlen
Patates ve havucun sabit olduğu diğer tüm sebzelerin (brüksel lahanasıkabak,ıspanak,pırasa,bezelye,brokoli,kereviz) değiştiği etli sebze çorbasıYayla Çorbası,Veya Tarhana çorbası2 günlük yapılan bu çorbalara bir seferinde et koyuyorsam diğerinde tavuk ilave ediyordum. Ayrıca tüm bunlardan başka pirinç, mercimek, irmik, şehiriye ya da bulgurdan biri mutlaka oluyordu. Hepsi rondodan geçiriliyor, koyu kıvamda Naz İrem'e yediriliyordu. Neyse ki sebzelerden hoşlanıyor.


İkindi
Genelde bir kase yoğurt, ara da içerisine muz, elma ya da armut da ilave oluyordu.


Akşam
Duruma göre bazen pirinçli muhallebi bazen meyvalı muhallebi bazende sadece anne sütü

(Gece boyunca ve aralarda sık sık anne sütü)


Bu ay Naz İrem;


Hiç desteksiz uzun süre oturdu.


Emekleme tekniklerini öğrendi.Pütürlü gıdalar yemeye başladı.Mobilyalara tutunarak ayağa kalktı.Ve 4.dişini çıkardı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder