27 Temmuz 2009 Pazartesi

Taşındık Biz...

Yeni evimize nihayet taşındık bu haftasonu .Zor işmiş bu taşınma olayı .Hemde çok zor. Hernekadar küçüklüğünden yakınıp dursamda seviyodum ben eski evimi.5 yıl yaşadığım küçük evimi.
İyi kötü çok şey yaşamıştık orda.en önemliside güzel kızım ordayken katıldı dünyamıza.Ama olsun tebdili mekanda ferahlık vardır dimi Özellikle daha büyükse gidilen yer ,ferahlık dahada fazladır::))insanoğlu herşeye alışıyo zamanla.
Uzun zamandır yeni evin dekorasyonuyla ilgili araştırmalar yapmak,herşeyiyle yakından ilgilenmek ,beyenmediklerimizi tekrar yaptırmak,taşınma moduna girmek,oturduğumuz evi akşamları yavaş yavaş toplamak ve bu aradada yeni evin temizliği ve tabi bunların dışında devam eden bir hayat, çalışmak ve heran hareketli bir çoçuk.Tüm bunlar bayağ yormuştu beni.Ama bu yeni eve yerleşmek var ya, kolileri açıp açıp yerleştirmek.İşte bu hepsinden daha yorucuymuş.Parmaklarımın uçlarına kadar heryerim hala sızlıyor.Bu yerleşme olayı bi müddet daha vaktimi alır.
Sonrada uzuuuun bir süre dinlenmek isterdim ama bu sene tatil yok sanırım bana :(

13 Temmuz 2009 Pazartesi

Tuvalet Eğitimindeyiz

26,5 aylık olan Küçük 'abla'yı tuvalete alıştırmaya çalışıyoruz babannesiyle beraber buaralar . Lakin henüz bir arpa boyu yol katetmiş değiliz. Aaatık abla oldum diyerek ortalıklarda dolaşan küçük hanım tuvaletini söylememekte ısrarlı. Lazımlık,alafranga,alaturka hertürlü yolu denedim. Sanırım sadece oralara oturmakla işi bitmiş sanıyor."Otutdum anne,yaptım anne " deyip kalkıyor.
Neeyyse ısrar etmiyoruz,üzerine gitmiyoruz,zamana bırakıyoruz,biranönce bezden kurtulmayı diliyoruz veee seni çok seviyoruz minik kızım...

5 Temmuz 2009 Pazar

Banyo Sonrası....

abla olmuş benim kızım.öyle deyip duruyor sürekli."prensesmisin sen" diyorum.yok ablayım diyor:::)))).

2 Temmuz 2009 Perşembe

Haftasonu Pınahisardaydık

Haftasonu babamızın memleketine doğru uzandık.Giderken Halim dedeyede uğradık. DSCN6369
Buarada üzücü bir olayda yaşadık geçen cuma.Naz İrem evdeyken nasıl olduğunu anlayamadan düştü ve alnı kalorifere çarptı.Bebişimin alnına bir dikiş atıldı.
DSCN6378 DSCN6420 DSCN6458
Naz bol bol meyva topladı
DSCN6461 DSCN6467 DSCN6477 DSCN6490
babaannesi ile beraber....
DSCN6523 DSCN6544 DSCN6433.JPG
babasının onun için yakaladığı balığı hem sevdi hem korktu