25 Mayıs 2010 Salı

Aklım Almıyor Birtürlü....

Yeni Klasör9Her sabah okuyorum internet haberlerini , hikayesi çocuk olan , içinde çocuk geçen haberler daha bir ilgimi çekiyor.

Bazı haberler var ki okurken dehşete kapılıyorum , boğazım düğümleniyor ,acı hücrelerime kadar işliyor ve bu çaresizlik nefes almamı zorlaştırıyor. Ne olacak bizim halimiz , nereye gidiyoruz böyle demekten kendimi alamıyorum.

12-13 yaşlarına kadar düştü malesef cinsel sapıklık. Küçücük çocuklar tehdit etmeyi , işkence etmeyi , dahası tecavüz etmeyi nasıl ve nereden öğreniyorlar , suçlu kim ? onları yetiştiren anneler , babalar ve tabiki öğretmenler mi?

Bozulan birşeyler var ama nerede? Eğitim eksikliği , dini eğitim eksikliği , eksik yasalar , denetimsiz sınırsız internetler , ahlakdışı filmler , diziler , yarışmalar..Düzeltilemez mi , durdurulamaz mı bunlar..

Her ne olursa olsun tek gerçek var ki ortada bozulan ve yok olan bir nesil var.
Ahlak , aileden başlar . El , yüz yıkamadan tutun da , örf ,adet ,dini eğitim önce anne-baba tarafından öğretilir çocuklara . Daha sonra öğretmenler tarafından.

İnsan olarak doğulmuyormuş bunu görüyoruz.İNSAN OLUNUYOR. Ama demekki insan yetiştirmeyi de beceremiyoruz.Yetiştirdiklerimiz nefsinin , hormonlarının kölesi olmuş canlılardan başka bişey değil.

Allah'ım korusun tüm kötülüklerden , kötü düşünceli insanlardan yavrularımızı.

(Bugün içim fazla karamsar galiba , güzel kızımın güzel resimlerinin yanına uymadı pek bu yazı , ama iyi şeyler yazmak gelmedi içimden napiimm. Ayrıca bugün benim doğum günüm hem mutluyum hem karamsarım::)))

Yeni Klasör8

6 yorum:

 1. Amaaaaa iyi ki doğdun sen yaaa:)
  Niye küçük harflerle yazdın bak ya gözlerim zor görüyor zaten:)))
  Yeni yaşın huzur ve sağlık getirsin sana.Tatlı kızınla nice güzel senelere...
  Ezgicik seviyor sizi.Deme şimdi tanımıyorsun ne sevgisi bu diye.Bende sevgi onyüzmilyon baloncuk kadar.Hepimize hatta tüm çocuklara yeteeer:)))
  Karamsar olma,her şey güzel olacak inşallah...

  YanıtlaSil
 2. doğumgünün kutlu olsun,nice yıllara...

  maalesef her kelimende haklısın,giderek daha kötü bir toplum haline geliyoruz giderek suç oranları artıyor.çocuklarımızı nasıl bir gelecek bekliyor düşünmek bile istemiyorum :(
  onları iyi yetiştirmeye çalışmaktan başka elimizden bişey gelmiyor.

  YanıtlaSil
 3. Nice yıllara Elif'cim.. Dün bağlanmamıştım internete, bir gün önceden görmüştüm ama gününde yazarım dedim. olmadı. bir gün gecikmeli olarak "iiiyiii ki doğdun Elif!!!!!"
  hayatında hep güzellikler olsun.. herşey gönlünce olsun...
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Doğum günün kutlu olsuuun ..Gerçi bugün değil geçmiş ama olsun yine de kutlayalım..

  YanıtlaSil
 5. Çok teşekkür ederim hepinize.Geçmiş olması hiç önemli değil mayıs ayı boyunca tebrikleri kabul edebilirim..:))sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. Ezgi'nin sayfasında ona yorum yazarken, sizin sayfanızdaki fıstığı:) görünce dayanamadım ziyaret ettim sizi de.
  İyi de etmişim; iyi ki doğmuşsunuz nice güzel yıllara.
  Bir de şu cümleye bayıldım : " İnsan doğulmuyor, insan olunuyor" ne kadar doğru.
  Sanırım sık sık uğrayacağım bu sayfaya:)
  Sevgilerimle...  www.hayatizlerim.com

  YanıtlaSil