10 Mayıs 2011 Salı

Unutmamak için ....

*** irem , buzdolabından aldığı portakalı babasına soyması için getirmiş.
Bende biraz beklemesini , ısındıktan sonra yemesini söyledim küçük hanıma.
verdiği cevap : " Anne onun kıyafeti soğuk ama içi sıcak "***İrem'le bir akşam yine kardeş muhabbetleri yapıyoruz. "Kardeşim olursa ve o yaramazlık yaparsa ona kızarmısın" dedi. Bende " kızsamda anlamazki annecim , küçük olacak ya o " dedim.
İrem biraz düşündükten sonra şu cevabı verdi." Hani bazen ben seni üzünce sen bana kızıyosun ya , işte ben ozaman hiçbişi anlamıyorum. Bana da boşuna kızma "***Herakşam yanımızda yatmaya iyice alışan irem'e " annecim kendi yatağında ne zaman yatmaya başlayacaksın " diye sordum.."Kaç defa söööledim , kaaadeşim olsun ozaman yatacam"*** İrem' e her akşam merakla sorarım " bugün okulda ne yaptınız" diye. Çok fazla bişeyler anlatmaz irem hanım. Bende çok sıkmak istemiyorum ama merak ta ediyorum..
" Yunus emre'ye çok kızdım" dedi bir akşam. (sınıfındaki bir arkadaşı).
"Neden annecim " dedim.
"Şeyma'nın köpeği oluyor ama benim köpeğim olmuyor. O kadar söylüyorum yunus emre benim de köpeğim ol diyorum ama olmuyor "
"Boşver annecim sana köpek mi yok , başka biri senin köpeğin olsun :)) "*** Başka bir akşam da yine " ne yaptınız bugün " sorusu üzerine ,
"Şeyma'ya kızdım , bu çocuk paylaşmayı öğrenmedi " dedi.*** Bir akşam teyzeleriyle geç saate kadar oturduk , çay içtik , irem'in deyimiyle " eeelence " yaptık..Uykusu gelen irem hanım yatmadan önce " bizde kalın esla" diye pazarlık yapmaya başladı.Bir an önce uyuması için " sen uyu , belki de kalırlar " demek zorunda kaldım..
Sabah gözünü açar açmaz, oturma odasına gitti, kızları göremeyince " eslalar kalmadı mı " dedi.
Bende " kalacaklardı ama pijamalarını getirmeyi unutmuşlar , gitmek zorunda kaldılar" dedim o anda hemen uydurarak...
Çok bilmiş hanımdan gelen cevap " ay anne , neden gönderdin kızları büüssürü pijaman var , veeeeseydin ya bitane , boşunaboşuna gönderdin."


*** İşten geldiğim an , kapıda beni gören irem küçük bir demet çiçek getirdi hemen yanıma ,
"bak annecim bugün sana süngül topladım."

2 yorum:

  1. İrem'den inciler gene :):)
    En çok da şu Yusuf ve köpek anekdotuna güldüm :) senin cevap da süpermiş :)

    YanıtlaSil
  2. Cok seker ya,bayildim Irem'e,Allah uzun saglikli ömür versin kizina,sevgiler...

    YanıtlaSil